Hakkımızda

YASEMİN YORULMAZ

MİMAR

2002  yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden lisans diplomasını aldı. Ankara‘da çeşitli proje ofislerinde çalışarak dizayn ofis tecrübesi edindi.

2005 yılında, Baytur İnşaat Taahhüt A.Ş ‘nin üstlendiği, dünyaca ünlü mimar I.M.PEI’nin eseri “Qatar Museum of Islamic Arts” projesinde teknik ofis mimarı olarak çalıştı. Katar’da aynı firmanın diğer büyük ölçekli yapılarında 5 yıl yöneticilik yaptı.

Türkiye’ye dönerek İzmir Gediz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 1 yıl “Misafir Akademisyen” olarak 2.sınıf stüdyo derslerine katıldı.

2013 yılında başlayan, İş GYO yatırımı olarak İzmir’e değer katan Ege Perla projesinde Proje Yönetimi firmasının Dizayn Ofis şefi olarak AVM’nin açılışına kadar tüm katmanlarında çalıştı.

2017 yılından itibaren Proje Danışmanı olarak  serbest çalışmaya başladı, Yapı-St ile birlikte Koru Narlıdere projesini hayata geçirdi. Hem tasarımı hem de şantiye uygulama sürecini yönettiği Koru Narlıdere; "En İyi Konut Projeleri" ve "En İyi Rezidans Projeleri" kategorilerinde "2019 Sign of the City Awards" finalistleri arasında yer aldı.

2021 yılında Sekans Mimarlığı kurdu. Bu süreçte verilen hizmetler; tasarım, avan proje, konsept çalışmaları, uygulama projeleri, ilgili kurumlarca onaylanacak projeler ve şantiye çizimleri, şantiye kontrollüğü, danışmanlık ve müşavirlik alanındaki hizmetlerdir.

5cf6f250ec10bb1728e65fb4